Powered by Smartsupp

THCP Oleje a kapky

THCP oleje a kapky

THCP oleje a kapky jsou konopným extraktem, který kombinuje extrakt kanabinoidu a nosný olej. Podle prvních studií se zdá, že kanabinoid THCP nabízí doposud nejsilnější účinky.

Jako nosný olej se⁠ nejčastěji využívá rostlinný glycerin či rostlinné oleje, jako je MCT (kokosový, palmový olej), olivový,slunečnicový, hroznový, avokádový či olej z konopných semínek. Nosiče se používají k naředění THCP a zlepšení biologické dostupnosti

Pokud jsou oleje a kapky v 5% koncentraci THCP, znamená to, že v lahvičce budete mít 5 % THCP a 95 % nosného oleje. Koupíte-li si například lahvičku o objemu 10 ml, bude v ní 0,5 ml THCP, tedy 500 mg.

Objevte nabídku THCP olejů a kapek a pořiďte si například prémiový produkt od českého brandu Canntropy. Canntropy THCP kanabinoidní olej je v 5% koncentraci THCP, obsahuje celkem 500 mg THCP a jeho nosičem je MCT kokosový olej. MCT olej (olej se středně dlouhým řetězcem triglyceridů) se řadí mezi nejpoužívanější pro výrobu konopných olejů a má nejdelší dobu trvanlivosti v porovnání s ostatními nosiči.

Co je THCP a jaké má účinky?

THCP neboli tetrahydrokanabiphorol se dostal do popředí zájmu v roce 2019, kdy jej odhalila skupina italských vědců. Tento vzácný kanabinoid lze nalézt v rostlině konopí, ovšem jeho zastoupení je méně než 1 % chemického obsahu rostliny, tudíž jeho extrakce a izolace je složitá a nákladná. To je důvod, proč vzniká laboratorně úpravou jiných přirozeně získaných kanabinoidů, zejména CBD.

THCP spolu s HHCP převyšují ostatní kanabinoidy svou silou. Tetrahydrokanabiphorol je vybaven sedmiuhlíkovým alkylovým postranním řetězcem, zatímco tetrahydrokanabinol (delta-9-THC) má pětiuhlíkový ocas. Díky této úpravě se THC-P efektivněji váže na tělesné receptory CB1, uvádí se, že až 33krát účinněji než delta-9-THC.

Účinky se mohou u jednotlivců výrazně lišit, THCP může způsobit uvolněnou náladu a  intenzivní pocit euforie. Ačkoli jsou výzkumy ohledně THCP v počátcích, předpokládá se, že by tento kanabinoid mohl přispět při zmírnění duševních potížích, nespavosti a chronické bolesti a zánětu.

Na našem blogu a YouTube kanále se dozvíte další užitečné informace o THCP.

Pokud nevíte, jestli jsou THCP oleje a kapky pro vás to pravé, nebo máte jakékoliv jiné dotazy k našim produktům, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám poradíme a pomůžeme s výběrem.